To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Politologia, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-PO
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych
Kierunek studiów Politologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 25
Limit miejsc 60
Czas trwania 2 lata
Adres WWW http://www.inp.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Ogólna charakterystyka

Studia II stopnia realizowane na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych to najnowocześniejsza i najbardziej atrakcyjna oferta studiów politologicznych w Polsce. Każdy student wpływa na charakter studiów wybierając spośród przedmiotów fakultatywnych oraz ogólnouniwersyteckich te zajęcia, które są zgodne z jego zainteresowaniami.

Studia przeznaczone są dla osób z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera, magistra dowolnego kierunku studiów.

Są realizowane w ramach czterech specjalności:

  • Administracja publiczna
  • Marketing polityczny
  • Analiza i doradztwo polityczne
  • Infobrokering polityczny

Kwalifikacja na studia stacjonarne odbywa się na podstawie rozmowy predyspozycyjnej na podstawie artykułu naukowe (kandydat samodzielnie wybiera jeden z czterech wskazanych artykułów).

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 800 -2000, głównie na terenie Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Sylwetka absolwenta

Absolwent studiów posiada rozszerzoną (w stosunku do studiów I stopnia) wiedzę dotyczącą funkcjonowania sfery polityki, umożliwiającą rozumienie: dynamiki zmian politycznych, strategii decyzyjnych, analizy postaw i zachowań uczestników procesów politycznych i ich wzajemnych relacji oraz interakcji z innymi podmiotami życia społecznego.

Absolwent posiada również wiedzę i umiejętności pozwalające na dokonywanie samodzielnych, pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu publicznym, kompetentne, zgodne z zasadami etyki kierowanie zespołami ludzkimi i podejmowanie decyzji politycznych. Jest przygotowany do samodzielnego wykonywania pracy w administracji rządowej i samorządowej, organach partii politycznych, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, a także w mediach oraz szkolnictwie.

Absolwent specjalności Administracja Publiczna posiada dodatkowo umiejętności praktyczne związane z przyszłą pracą w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach pozarządowych, partiach politycznych, stowarzyszeniach i fundacjach oraz organizacjach międzynarodowych.

Absolwent specjalności Marketing polityczny posiada dodatkowo umiejętności praktyczne niezbędne do podjęcia pracy w instytucjach marketingowych, w obsłudze działalności politycznej, przy organizacji kampanii politycznych (wyborczych), a także w partiach politycznych i organizacjach społecznych.

Absolwent specjalności Analiza i doradztwo polityczne posiada wiedzę i umiejętności praktyczne wykorzystywane w doradztwie politycznym przez podmioty takie jak partie polityczne, organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje analityczne, organizacje trzeciego sektora, a także firmy działające w sektorze publicznym i prywatnym.

Absolwent specjalności Infobrokering polityczny posiada dodatkowo wiedzę na temat mechanizmów zarządzania informacją polityczną, a w szczególności jej pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania do definiowania i interpretacji wydarzeń politycznych oraz umiejętności różnorodnego raportowania informacji politycznych i wykorzystywania wiedzy politycznej do tworzenia strategii podmiotów politycznych z uwzględnieniem w tym procesie profesjonalnej eksploracji zasobów Internetu.

Absolwent ma również ukształtowane nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz jest przygotowany do pracy badawczej i kontynuacji edukacji na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Studia przeznaczone są dla osób z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera lub magistra. Kandydat powinien:

  • posiadać ogólną wiedzę pozwalającą zrozumieć zjawiska i procesy polityczne zachodzące w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej, a także pozwalające analizować zależności między funkcjonowaniem instytucji politycznych, społeczeństw i jednostek ludzkich;
  • znać historyczne uwarunkowania oraz współczesne mechanizmy działania systemów politycznych.

Kandydaci są kwalifikowani na podstawie wyniku rozmowy predyspozycyjnej przeprowadzanej na podstawie wybranego przez kandydata artykułu naukowego podanego do wiadomości kandydatów na stronie IRK.

Sposób przeliczania punktów:

Podczas rozmowy predyspozycyjnej kandydat może uzyskać maksymalnie 50 punktów w wyniku oceny następujących predyspozycji i umiejętności:

  • analizy zawartości merytorycznej tekstu w kontekście historycznych, ekonomicznych, społecznych i kulturowych uwarunkowań omawianego zjawiska – 0-10 pkt.
  • rozumienia przyczyn przebiegu oraz prognozowania zjawiska omówionego w tekście – 0-10 pkt.
  • wnioskowania, syntezy i formułowania hipotez w doniesieniu do przyjętej perspektywy metodologicznej – 0-10 pkt.
  • ujmowania zjawisk na tle porównawczym – 0-10 pkt.
  • posługiwania się kategoriami politologicznymi – 0-5 pkt.
  • języka, stylu, kompozycji wypowiedzi – 0-5 pkt.

Artykuły naukowe, na podstawie których przeprowadzana jest rozmowa predyspozycyjna (kandydat samodzielnie wybiera jeden z niżej wskazanych artykułów):

  • G. Rydlewski, Współczesne rządy wobec wyzwań nowego modelu rządzenia, [w:] A. Materska-Sosnowska, K. Urbaniak (red.), Konstytucja, wybory, partie, Elipsa, Warszawa 2013, 
  • G. Ulicka, Marketing polityczny a treści i postrzeganie polityki, [w:] J. Garlicki (red.), Strategie i mechanizmy marketingu politycznego, Elipsa, Warszawa 2010, 
  • T. Klementewicz, Mądry politolog po szkodzie polityka, O praktycznej funkcji nauki o polityce, [w:] T. Klementewicz (red.), Trudna sztuka polityki: szanse, ryzyko, błąd, Elipsa, Warszawa 1996, 
  • J. Garlicki, Dynamika kultury politycznej i partycypacji politycznej internautów w Polsce, [w:] J. Garlicki, D. Mider (red.), Elity polityczne a internauci: studium kultury politycznej w okresie wyborów, Elipsa, Warszawa 2012.

 Artykuły są dostępne na stronie: https://wnpism.uw.edu.pl/oferta-dla-kandydatow/zagadnienia-kwalifikacyjne/

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Termin rozmowy predyspozycyjnej: 20 września 2019 r.

Ogłoszenie wyników: 24 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I    termin: 25 i 26.09.2019
  • II    termin: 27 i 30.09.2019 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych