To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Quantitative Finance, niestacjonarne (wieczorowe), drugiego stopnia

Szczegóły
Kod NW2-FI
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Ekonomicznych
Kierunek studiów Quantitative Finance
Forma studiów Niestacjonarne (wieczorowe)
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Minimalna liczba studentów 5
Limit miejsc 28
Czas trwania 2 lata
Adres WWW https://www.wne.uw.edu.pl/pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Studia Quantitative Finance oferują unikalny program prezentujący finanse ilościowe z perspektywy najnowszych osiągnięć naukowych i doświadczeń instytucji finansowych. Jest on skierowany do absolwentów studiów I stopnia wyższych uczelni zagranicznych i krajowych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość zawodową z instytucjami finansowymi (szczególnie z tymi zajmującymi się zarządzaniem aktywami), organami regulującymi i sprawującymi nadzór nad tymi instytucjami oraz innymi organizacjami funkcjonującymi w środowisku finansowo-bankowym zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Program uwzględnia: wstęp teoretyczny (omawiający niezbędne modele, teorie i narzędzia) oraz praktyczne rozwinięcie tematyki w świecie rzeczywistych finansów, co sprawia, że przyszli absolwenci potrafią implementować określone modele i teorie finansowe na rynkach kapitałowych.

Student zdobywa zaawansowaną wiedzę dotyczącą funkcjonowania gospodarki w skali mikro oraz makro, ma również zaawansowaną wiedzę matematyczną, niezbędną do zrozumienia skomplikowanego świata nowoczesnych finansów, a jednocześnie poznaje ekonometrię finansową, zarówno na poziomie dziennych szeregów czasowych, jak i zaawansowanych analiz na danych wysokiej częstotliwości. Student programu Quantitative Finance ma rozszerzoną wiedzę i umiejętności dotyczące stosowania skomplikowanych modeli wyceny instrumentów pochodnych dla każdej kategorii aktywów bazowych (akcje, indeksy, obligacje, waluty, towary) oraz wie, w jaki sposób wykorzystywać instrumenty pochodne w celach hedgingowych, arbitrażowych, jak i spekulacyjnych. Dysponuje także wiedzą z dziedziny zarządzania, oceny i modelowania ryzyka (rynkowego, kredytowego i operacyjnego), tworzenia i testowania automatycznych strategii inwestycyjnych, opartych na dowolnych teoriach i narzędziach z szeroko pojętych finansów (analiza techniczna i fundamentalne, modele makroekonometryczne i ekonometria finansowa, itp.). Student ma wiedzę i umiejętności w zakresie analizy i oceny sprawozdań finansowych zgodnie z US GAAP i IFRS.

Studia Quantitative Finance przygotowują absolwentów do praktycznej kariery w sektorze finansowym na stanowiskach analitycznych i wykonawczych w kraju i za granicą, a solidne podstawy teoretyczne edukacji pozwalają absolwentom elastycznie dostosowywać się do wymagań zmieniającego się rynku pracy. Studenci kierunku Quantitative Finance biorą udział w działaniu grupy badawczej QFRG (Quantitative Finance Research Group) skupiającej się na praktycznym wykorzystaniu najnowszych koncepcji finansów ilościowych i ekonometrii finansowej w szeroko pojętym zarządzaniu aktywami.

Absolwentów cechuje poszerzona o podstawy ekonomiczne znajomość zjawisk finansowych, narzędzi analitycznych oraz umiejętność ich rygorystycznego analizowania, przedstawiania i oceny. Dodatkowo, zakres materiału oraz poziom wykładanych zagadnień zapewnia tym absolwentom, którzy wiążą swoją przyszłość z karierą naukową, solidne przygotowanie do realizacji samodzielnych projektów badawczych oraz kontynuacji zaawansowanych studiów w dziedzinie finansów ilościowych lub ekonometrii finansowej na poziomie doktoranckim, zarówno w polskich, jak i zagranicznych ośrodkach naukowych (co ułatwia studiowanie w języku angielskim).

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

1) Kandydaci muszą posiadać tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny.

2) Kandydaci muszą przedstawić list motywacyjny oraz dwa listy rekomendacyjne od pracowników naukowych, posiadających stopień co najmniej doktora - wykładowców znających kandydata osobiście.

3) Kandydaci muszą przedstawić dokument dotyczący przebiegu studiów (suplement do dyplomu z krajów UE lub odpowiednik z innych krajów).

4) Kwalifikacja odbywa się na podstawie listy rankingowej. Punkty rankingowe oblicza się jako średnią ważoną, na którą składają się:

  • punkty za list motywacyjny, przy czym można uzyskać maksymalnie 100 pkt. (waga w końcowym rankingu 10%). Punkty przyznaje się za formę listu, argumentację kandydata, sposób opisu dotychczasowych doświadczeń edukacyjnych i zawodowych.
  • punkty za listy rekomendacyjne, przy czym można uzyskać maksymalnie 100 pkt za każdy list (waga w końcowym rankingu 10% za każdy list); punkty przyznaje się za opinię o kandydacie zaprezentowaną przez osoby rekomendujące i udokumentowany związek osób rekomendujących z karierą edukacyjną/zawodową kandydata.
  • punkty przyznane za przedmioty zrealizowane w dotychczasowym toku studiów, przy czym za każdy przedmiot można otrzymać maksymalnie 100 pkt. (waga w końcowym rankingu 10% za każdy przedmiot). Pod uwagę bierze się wymiar zajęć z przedmiotu oraz uzyskaną ocenę.

5) Łącznie w procedurze rekrutacyjnej można uzyskać 100 pkt.

6) Przedmioty punktowane w rekrutacji. Kandydat może wybrać nie więcej niż 7 z nich:

  • mikroekonomia,
  • makroekonomia,
  • statystyka matematyczna,
  • rachunek prawdopodobieństwa,
  • ekonometria,
  • analiza matematyczna,
  • finanse,
  • programowanie z zakresu data science w R, Python, SAS,
  • programowanie obiektowe w C++, C#, Java,
  • przetwarzanie danych w SQL (lub w innym języku),
  • analiza szeregów czasowych,
  • wybrany przedmiot matematyczny lub finansowy (inny niż wskazane, możliwe jest wskazanie jednego takiego przedmiotu),
  • projekty komercyjne/akademickie (możliwe jest wskazanie dwóch projektów).

7) Przed zakończeniem procedury rejestracji kandydat musi załączyć sylabusy wybranych przedmiotów lub inny potwierdzony przez uczelnię dokument opisujący zawartość merytoryczną przedmiotu. W wypadku projektów komercyjnych/akademickich konieczne jest wskazanie następujących informacji: Tytuł/nazwa projektu, okres trwania, instytucja/firma koordynująca projekt, wykorzystane narzędzia, techniki, modele. Przedmioty, w odniesieniu do których nie zostanie spełniony ten warunek, nie będą rozpatrywane przez Komisję.

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Kandydaci kwalifikowani są na takich samych zasadach, jak kandydaci z dyplomem uzyskanym w Polsce.

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 19 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów:

  •     I termin: 20 i 23.09.2019
  •     II termin: od 24 do 25.09.2019
  •     III termin: od 26 do 27.09.2019

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk Ekonomicznych