To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Archaeology (Studies in English), stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-AR-ANG
Jednostka organizacyjna Wydział Historyczny
Kierunek studiów Archeologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 2
Czas trwania 2 lata
Adres WWW http://www.archeo.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (05.06.2019 00:00 – 11.09.2019 23:59)
  • Dziedzina: dziedzina nauk humanistycznych
  • Dyscyplina naukowa: archeologia

Nowe wyzwania, przed którymi stoi archeologia w XXI wieku oraz oczekiwania ze strony studentów na otrzymanie profesjonalnej wiedzy, która pozwoli im na jej praktyczne zastosowanie w wykonywanym po studiach zawodzie stoją u podstaw proponowanego programu archeologicznych studiów magisterskich prowadzonych w języku angielskim i skierowanych do kandydatów z całego świata, którzy chcą poznać kultury świata starożytnego, głównie związane z basenem Morza Śródziemnego oraz zaznajomić się z bioarcheologią i osteologią czy tafonomią kości. Bioarcheologia, jako dziedzina w archeologii oraz dokonania naukowców z Instytutu Archeologii UW, związanych z nią, stały się przyczynkiem do otworzenia studiów magisterskich w języku angielskim kilka lat temu. Obecnie stanowią one jedną ze składowych części ogólnego programu studiów, które skierowane są nie tylko do absolwentów archeologii, ale również do kandydatów po innych kierunkach, którzy marzą o wykopaliskach, podróżach do ciekawych miejsc i pracy z artefaktami, w tym kośćmi, znalezionymi podczas wypraw wykopaliskowych.

Student podczas swoich studiów zobowiązany będzie do wyboru dwóch seminariów, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz towarzyszących im zajęć fakultatywnych, wykładu monograficznego oraz ogólnego. Wybrane zajęcia mają na celu przede wszystkim pogłębienie wiedzy fachowej, interdyscyplinarnej i z zakresu problemów współczesnej archeologii, oraz przygotowanie do napisania i obrony pracy magisterskiej.

Istotną rolę w programie nauczania podobnie, jak na studiach I stopnia stanowią studenckie praktyki:

  • badania powierzchniowe, które zazwyczaj odbywają się wiosną lub jesienią;
  • badania wykopaliskowe, które odbywają się przede wszystkim w miesiącach letnich. Wykopaliska są prowadzone przez pracowników Instytutu Archeologii UW zarówno w Polsce, jak i zagranicą, m.in. w Egipcie, w Gruzji, w Armenii, w Uzbekistanie, w Bułgarii, we Włoszech na Sycylii oraz w Ameryce Południowej i w wielu innych miejscach.

Zajęcia odbywają się na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego w budynku Szkoły Głównej, który od kilkunastu lat jest siedzibą Instytutu Archeologii UW.

Szczegółowe informacje na temat programu stacjonarnych studiów II stopnia z językiem wykładowym angielskim znajdują się stronie: http://www.archeologia.uw.edu.pl/en/studies

Kandydaci, którzy nie posiadają dyplomu archeologii uzyskanego na kierunku archeologia w Instytucie Archeologii UW lub na innej uczelni, posiadającej akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kierunek archeologia (pod warunkiem, że program nauczania archeologii na tej uczelni na pierwszym stopniu studiów pokrywa się w 60% z programem nauczania w Instytucie Archeologii UW) zobowiązani będą zaliczyć przedmioty uzupełniające z zakresu wprowadzenia do archeologii, metodyki archeologicznych badań terenowych i dziejów cywilizacji w liczbie 300 godzin podczas studiów II stopnia.

Podczas studiów student nabywa gruntowną i wszechstronną wiedzę w zakresie poszczególnych specjalności archeologii, oraz praktyczną wiedzę w zakresie opracowania cmentarzysk i pracy z kośćmi zwierzęcymi i szczątkami ludzkimi. Równocześnie otrzymuje wykształcenie ogólnohumanistyczne, pozwalające mu na współpracę z przedstawicielami innych dyscyplin w ramach badań interdyscyplinarnych.

Absolwent studiów magisterskich jest przygotowany do pracy samodzielnej oraz w placówkach naukowo-dydaktycznych, naukowo-badawczych, muzealnych i konserwatorskich.

Uzyskanie tytułu magistra archeologii oraz posiadanie odpowiedniego doświadczenia w badaniach wykopaliskowych, w myśl ustawy o ochronie zabytków, są niezbędne do otrzymywania koncesji na prowadzenie terenowych prac badawczych w Polsce.

 


Zasady kwalifikacji

Podjęcie studiów na kierunku archeologia (Archaeology) z językiem wykładowym angielskim, w ramach studiów drugiego stopnia w trybie przeniesienia z innej uczelni jest możliwe dla studentów, którzy wypełnili obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w macierzystej uczelni i uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0 z dotychczasowego toku studiów (w przeliczeniu na polski system ocen).

Wymagana jest również 60% zgodność programu dotychczasowych studiów z programem na kierunku archeologia (Archaeology) realizowanym na Uniwersytecie Warszawskim oraz certyfikat znajomości języka angielskiego minimum na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 20 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 23-24 września 2019 r., godz. 10:00-13:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 26-27 września 2019 r., godz. 10:00-13:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

 

Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: Katarzyna Śniecińska 22-55-24-540 k.sniecinska@uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie: Instytut Archeologii