To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Filologia nowogrecka, stacjonarne, pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod S1-FLNG
Jednostka organizacyjna Wydział "Artes Liberales"
Kierunek studiów Filologia nowogrecka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 3
Czas trwania 3 lata
Adres WWW http://al.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (05.06.2019 00:00 – 05.07.2019 23:59)

 

  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • Dyscypliny literaturoznawstwo (dyscyplina wiodąca), językoznawstwo, nauki o kulturze i religii, historia

 

Cechy i cele programu:

Studenci kierunku osiągają rzetelną znajomość współczesnego języka nowogreckiego (kini dimotiki) w mowie i piśmie (poziom B2/B2 plus). Poznają fazy rozwoju najstarszego żywego języka Europy z podkreśleniem cech świadczących zarówno o zróżnicowaniu, jak i ciągłości jego historii. Zdobywają podstawową wiedzę o dziejach, literaturze i kulturze Grecji (oraz opcjonalnie: Cypru) od epoki starożytnej po współczesną. Zyskują świadomość roli dziedzictwa starożytnej Grecji w literaturze i kulturze nowożytnej i współczesnej Europy oraz jej recepcji w kulturze polskiej.

Zajęcia odbywają się w okolicy Kampusu Centralnego UW w Pałacu Zamojskich Nowy Świat 69 oraz Krakowskie Przedmieście 1, a także w budynku Kolegium „Artes Liberales” w Białej Willi ul. Dobra 72 w sąsiedztwie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Więcej informacji: w tym program studiów oraz aktualne plany zajęć znajdują się na stronie internetowej Wydziału „Artes Liberales” http://al.uw.edu.pl/psh/

 

Sylwetka absolwenta:

Studenci zostają wprowadzeni do pracy translatorskiej i badawczej pod kierunkiem wykładowcy. Absolwenci Są gotowi do kontynuowania studiów w zakresie filologicznym, a w szczególności literaturoznawczym.

Absolwenci filologii nowogreckiej znajdują pracę w różnych sektorach rynku: w dyplomacji, bankowości, turystyce i handlu, w sytuacji nasilających się kontaktów turystyczno-handlowych między Grecją a Polską. Są ponadto przygotowani do podjęcia studiów uzupełniających na kierunkach należących do obszaru humanistyki i nauk społecznych. W szczególności mają szansę rozszerzenia i pogłębienia wiedzy oraz doskonalenia kompetencji językowych na studiach uzupełniających na kierunku kulturoznawstwo - cywilizacja śródziemnomorska na Wydziale "Artes Liberales", gdzie prowadzony jest tzw. moduł nowogrecki (seminarium, konwersatoria w języku nowogreckim).

 


Zasady kwalifikacji

Warunkiem wstępnym ubiegania się o przeniesienie jest średnia z dotychczasowego toku studiów minimum 4,0 oraz znajomość języka nowogreckiego na odpowiednim dla danego roku poziomie (kandydat może złożyć egzamin z języka nowogreckiego przed komisją Pracowni Studiów Helleńskich WAL). W przypadku osób z identyczną średnią pod uwagę brana będzie liczba zdanych egzaminów. Dziekan ustala obowiązki wynikające z różnic programowych.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 20 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 23-24 września 2019 r., godz. 10:00-15:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 25-26 września 2019 r., godz. 10:00-15:00
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 27, 30 września 2019 r., godz. 10:00-15:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: dr Violetta Rączewska 22-55-25-910 wew. 145 rekrutacja_al@al.uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Wydział Artes Liberales