To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika nauczycielska, niestacjonarne (zaoczne), drugiego stopnia

Szczegóły
Kod NZ2-PEN
Jednostka organizacyjna Wydział Pedagogiczny
Kierunek studiów Pedagogika nauczycielska
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 3
Czas trwania 2 lata
Adres WWW https://www.pedagog.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (12.08.2019 00:00 – 06.09.2019 23:59)

UWAGA! NOWA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW BEDĄCYCH ABSOLWENTAMI STUDIÓW I STOPNIA W ZAKRESIE PRZYGOTOWUJĄCYM DO WYKONYWANIA ZAWODU NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA I KLAS I-III:

W dniu 6 sierpnia 2019 roku zostało zmienione Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów (Dz.U. 2019, poz.1498), w którym przywrócono możliwość otworzenia studiów drugiego stopnia (2-letnich magisterskich) w zakresie przygotowującym do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I-III dla absolwentów studiów I stopnia w tym samym zakresie.

Dla zachowania jednolitej procedury przyjęć w obu turach rejestracja jest prowadzona nadal na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna:

Przy czym, osobom przyjętym (I i II tura rekrutacji) na studia jednolite magisterskie na ww. kierunku, które miałyby rozpocząć studia na IV roku, zostanie zaproponowane przeniesienie na studia drugiego stopnia, kierunek pedagogika nauczycielska w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną. Procedurę (formularze dotyczące przeniesienia) rozpoczniemy w czasie Dni Adaptacyjnych (24.09.2019 r.).

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Poprzedni (NIEAKTUALNY) komunikat:


  • Dziedzina nauk społecznych; dyscyplina: Pedagogika

Charakterystyka programu

Program studiów oferuje bogate treści, służące kształceniu i rozwojowi kadry nauczycielskiej na wysokim poziomie świadomości zawodowej i obywatelskiej.

Studia stwarzają warunki do efektywnej i nowatorskiej aktywności pedagogicznej, opartej na wiedzy i umiejętnościach, niezbędnych do podejmowania działań dydaktycznych i wychowawczych, wspierających rozwój dzieci oraz profilaktycznych, zapobiegających niepowodzeniom edukacyjnym, a także przygotowują do współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym na rzecz dzieci.

W kształceniu na tym kierunku szczególne znaczenie ma wymiar specjalnościowy: moduły specjalnościowe obok specjalistycznej wiedzy zawierają zintegrowane z zajęciami warsztatowymi praktyki i stanowią przygotowanie studentów do przyszłej działalności pedagogicznej oraz badawczej.

Lista specjalności:

  • Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna
  • Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną

Zasady kwalifikacji na specjalności.

Pod koniec semestru zimowego studenci zapiszą się (online) na wybraną specjalność. W sytuacji większej liczby kandydatów niż miejsc zostanie zastosowany ranking; będzie to średnia ocen ze studiów I stopnia.

Na specjalność: Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną mogą ubiegać się o przyjęcie jedynie absolwenci studiów I stopnia w zakresie pedagogiki (edukacji) przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne do zawodu pedagoga szkolnego jest elementem programu studiów.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się głównie w budynku Wydziału (ul. Mokotowska 16/20) w dniach: poniedziałek-piątek zgodnie z kalendarzem akademickim.

Praktyki studenckie organizowane są w placówkach na terenie Warszawy i pod opieką pracownika naukowo-dydaktycznego. W sytuacjach indywidualnych praktyki można zrealizować w miejscu zamieszkania, również pod nadzorem opiekuna z Wydziału.

Wszystkie informacje dotyczące programu studiów znajdują się na stronie internetowej Wydziału: www.pedagog.uw.edu.pl

Sylwetka absolwenta

  • Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna

Absolwenci są wyposażeni w kompetencje zawodowe, pozwalające rozwijać potencjał indywidualny i społeczny dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Są przygotowani przede wszystkim do pracy jako nauczyciele w przedszkolu i na I etapie edukacyjnym szkoły podstawowej oraz w świetlicach szkolnych, do pracy jako pedagodzy szkolni, a także w organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych oraz w administracji państwowej i samorządowej.

  • Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną

Absolwenci są wyposażeni w kompetencje zawodowe, pozwalające wspomagać rozwój indywidualny i społeczny dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Posiadają umiejętności umożliwiające podejmowanie działań dydaktycznych, wychowawczych, wspierających rozwój dzieci oraz profilaktycznych, zapobiegających niepowodzeniom edukacyjnym, a także są przygotowani do współpracy ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym na rzecz dzieci oraz realizowania działań diagnostycznych i terapeutycznych w sytuacjach zakłócających przebieg rozwoju i edukacji.

Są przygotowani przede wszystkim do pracy jako nauczyciele w przedszkolu i na I etapie edukacyjnym szkoły podstawowej oraz w świetlicach szkolnych, do pracy jako pedagodzy szkolni, a także w organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych oraz w administracji państwowej i samorządowej.

Ukończenie studiów na kierunku Pedagogika nauczycielska uprawnia do ubiegania o przyjęcie do Szkół Doktorskich.

 

Zasady kwalifikacji

Zgoda na podjęcie studiów w trybie przeniesienia jest podejmowana każdorazowo na podstawie indywidualnej analizy dotychczasowego przebiegu studiów i osiągniętych efektów kształcenia.

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia w trybie przeniesienia po I roku studiów muszą spełnić następujące warunki:

  1. mieć zaliczony co najmniej I rok studiów drugiego stopnia,
  2. przedstawić wydane przez dziekanat macierzystej jednostki zaświadczenie o wypełnieniu wszystkich obowiązków wynikających z przepisów obowiązujących w tej jednostce (zaliczenie roku, wywiązanie się z płatności za studia).

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia w trybie przeniesienia proszone są o bezpośredni kontakt z dziekanatem i złożenie wymaganych dokumentów do 6 września 2019 r.

W uzasadnionych przypadkach może zostać podjęta decyzja o przyjęciu wniosku o przeniesienie w późniejszym terminie.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 20 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 23-24 września 2019 r., godz. 9:00-14:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 25-26 lipca 2019 r., godz. 9:00-13:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje


Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni:
mgr Anna Szewczyk 22-55-308-21 rekrutacja.pedagog@uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Wydział Pedagogiczny