To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Rekrutacja na studia podyplomowe 2019/20

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe „Innowacyjna Gospodarka. Rola Polityki Ekonomicznej”

Szczegóły
Kod SP-IG
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Ekonomicznych
Kierunek studiów ekonomia
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 60
Czas trwania 2 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Długa 44/50
00-241 Warszawa
tel. 0 22 55 49 178,
Godziny otwarcia sekretariatu Poniedziałki 12.00-16.00, środy i czwartki 12.00-16.00
w soboty zjazdowe 9.00-13.00
Adres WWW http://www.wne.uw.edu.pl
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (23.10.2019 00:01 – 06.11.2019 23:59)

Dofinansowane studia podyplomowe są realizowane wspólnie z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej koncentrują się na problematyce ekonomicznego ujęcia innowacyjności. Głównym celem studiów jest wzrost wiedzy adresatów studiów nt. roli państwa i polityk publicznych we wspieraniu innowacyjności gospodarki (cele, zadania, metody i ograniczenia). 

Kandydaci

Oferta studiów skierowana jest do: 1) przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej (zwłaszcza osób zajmujących się problematyką innowacyjności, strategii rozwoju, przedsiębiorczości, polityką przemysłową, fiskalną); 2) dziennikarzy zajmujących się tematyką ekonomiczną; 3) nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych nauczających przedmiotów o tematyce ekonomicznej i pokrewnej; 4) innych osób zainteresowanych tematyką studiów i posiadających co najmniej dyplom studiów I stopnia.

Opis Studiów

Program studiów

Dofinansowane studia podyplomowe są realizowane wspólnie z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej. Koncentrują się na problematyce ekonomicznego ujęcia innowacyjności. Słuchacze zyskają wiedzę o ekonomicznej teorii innowacji; roli państwa we wspieraniu innowacyjności gospodarki; wpływie różnych polityk publicznych na poziom innowacyjności gospodarki oraz metod ewaluacji polityk publicznych. Unikatowy plan studiów, formuła łącząca wykłady oraz zajęcia seminaryjne i warsztatowe, a także wydarzenia dodatkowe (konferencje) mają zachęcić słuchaczy do dalszego zgłębiania wiedzy na temat wspierania innowacyjności gospodarki.

Tryb studiów i częstotliwość zjazdów

Zaoczny, zajęcia podczas II edycji studiów odbywają się w ramach 16 zjazdów weekendowych w okresie 10.2018 - 06.2019.

Zaliczenia

Egzamin semestralny i  końcowy (pisemny); przygotowanie pracy dyplomowej przez słuchaczy studiów oraz jej obrona w formule prezentacji podczas konferencji na WNE UW.

Absolwenci

Absolwenci studiów będą posiadać wiedzę nt. podstaw mikroekonomii i makroekonomii, podstaw makroekonomii gospodarki otwartej, roli innowacyjności w rozwoju gospodarczym kraju z perspektywy historii gospodarczej, teorii integracji europejskiej, podstaw finansów i bankowości, celów, obszarów, metod i zasad prowadzenia polityki gospodarczej państwa, w tym: poglądów różnych szkół ekonomicznych nt. interwencjonizmu państwowego oraz uwarunkowań i ograniczeń skuteczności i efektywności prowadzenia polityki ekonomicznej, ekonomicznej teorii innowacji, w tym historii gospodarczej innowacyjności, mechanizmów tworzenia innowacji w przedsiębiorstwach, gospodarki opartej na wiedzy, głównych zasad i metod, narzędzi pomiaru skuteczności oraz naczelnych wyzwań współczesnych polityk: fiskalnej, pieniężnej, przemysłowej i strukturalnej, zasad prowadzenia analiz ekonomicznych oraz projektowania strategii gospodarczych, zasad i metod oceny skutków regulacji.

Absolwent studiów będzie posiadał umiejętności: stosowania koncepcji ekonomicznych do opisu oraz analizy rozwiązań w zakresie polityki ekonomicznej wspierania innowacyjności, pozyskiwania i stosowania danych ekonomicznych do opisu oraz analizy zjawisk w obszarze polityki ekonomicznej wspierania innowacyjności, stosowania wiedzy ekonomicznej do ewaluacji i oceny rozwiązań w zakresie polityki ekonomicznej wspierania innowacyjności; stosowania zdobytej wiedzy ekonomicznej do aktywnego uczestnictwa w projektach rozwiązań w obszarze polityki gospodarczej państwa, zwłaszcza polityki wspierania innowacyjności; przygotowywania pisemnych opracowań analitycznych, problemowych i projektowych w zakresie polityki ekonomicznej, zwłaszcza polityki wspierania innowacyjności.

Rekrutacja

Wymagane dokumenty

Podanie (z IRK); odpis lub kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych; CV wg własnego wzoru kandydata; list motywacyjny wg własnego wzoru kandydata; zobowiązanie do dokonania płatności za studia (z IRK); trzy zdjęcia

Opis rekrutacji

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wyższego wykształcenia (legitymowanie się dyplomem ukończenia co najmniej studiów I stopnia). Nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe ekonomiczne, jednak preferowane będą osoby posiadające co najmniej dyplom licencjata w dyscyplinie nauk ekonomicznych.

W toku rekrutacji kandydaci na studia będą przedstawiali listy motywacyjne, w których będą musieli wykazać przydatność pozyskanej wiedzy. W przypadku, gdy liczba kandydatów przekroczy liczbę miejsc Komisja Rekrutacyjna może wprowadzić dodatkowe kryteria kwalifikacji: zakres już posiadanych kwalifikacji z tematyki studiów (kierowanie studiów do osób o relatywnie niższych kwalifikacjach w tym zakresie); zasięg geograficzny oddziaływania studiów na obszarze woj. mazowieckiego (maksymalizacja zasięgu poprzez uwzględnienie miejsca pracy oraz zamieszkania kandydata); bariera ekonomiczna dla kandydata (preferencja dla osób zatrudnionych w instytucjach publicznych) oraz zgodność sylwetki kandydata (profil wykształcenia i ścieżki zawodowej) z tematem studiów podyplomowych.

Czesne

700 PLN