This is a test installation. It cannot be used for recruitment.

Transfers from other universities for first-cycle, second-cycle and long-cycle Master-level studies 2019/2020

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Scientific Information and Library Studies

Details
Code NZ2-BN
Organizational unit Faculty of Journalism, Information and Book Studies
Field of studies Scientific Information and Library Studies
Form of studies Part-time (extramural)
Level of education Second cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 2
Duration 2 years
WWW address https://www.wdib.uw.edu.pl/
Required document
  • Higher education
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (05.06.2019 00:00 – 30.08.2019 23:59)

Kierunek studiów „Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo” związany jest z naukami społecznymi, w programie pojawiają się również treści z nauk humanistycznych.

Wiodącą dyscypliną studiów jest Nauka o komunikacji społecznej i mediach. Inne dyscypliny, które są reprezentowane w programie studiów to: Psychologia, Historia, Językoznawstwo, Filozofia, Literaturoznawstwo.

Studia II stopnia na kierunku „Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo” przygotowują do podjęcia pracy we wszystkich instytucjach związanych z nauką, edukacją, kulturą, gospodarką, administracją itd. - wszędzie tam, gdzie dokonuje się zarządzanie zróżnicowanymi zasobami informacji, projektowaniem i realizacją usług informacyjnych, szeroko rozumianym pośrednictwem między użytkownikiem (odbiorcą, czytelnikiem) a źródłami wiedzy i obiektami kultury.

Absolwenci posiadają kompetencje do pełnienia funkcji kierowniczych w bibliotekach i placówkach informacyjnych, jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z realizowaniem usług informacyjnych lub udziałem w rynku wydawniczym i księgarskim.

W trakcie studiów zdobywają umiejętności potrzebne do realizacji wszystkich procesów informacyjnych (gromadzenie, opracowanie, udostępnianie), do projektowania, organizowania i prowadzenia zasobów i usług informacyjnych z uwzględnieniem ich specyfiki przedmiotowej, jak również do pracy z odbiorcami kultury i użytkownikami informacji, zwłaszcza w zakresie kształcenia ich kompetencji informacyjnych oraz rozpoznawania i realizacji potrzeb informacyjnych odpowiednio do kontekstu (nauka, edukacja, kultura, rozrywka, praca zawodowa itp.).

Studenci zdobywają też tzw. kompetencje miękkie, w tym organizacji pracy własnej, organizacji i udziału w pracach zespołowych, kierowania pracami innych, komunikowania wyników badań.

Studenci mają możliwość wyboru w ramach kierunku studiów jednej ze ścieżek specjalistycznych:

  • architektura informacji i wiedzy (AIW);
  • dziedzictwo kulturowe (DZK);
  • edytorstwo (EDY);
  • informacja i komunikacja w instytucjach kultury (IKE);
  • organizacja i zarządzanie bibliotekami (OZB);
  • zarządzanie informacją i wiedzą (ZIW),

Ścieżki te profilowane są wokół zagadnień architektury i zarządzania informacją, organizacji i zarządzania bibliotekami, działalności instytucji kultury, ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego lub zagadnień edytorskich.

Seminaria magisterskie studenci wybierają odpowiednio do swoich zainteresowań i planów zawodowych.

Zajęcia prowadzą wykładowcy o uznanym dorobku naukowym, korzystając z nowoczesnych laboratoriów i specjalistycznego sprzętu niezbędnego w projektach digitalizacyjnych oraz kształceniu w zakresie zasobów otwartych czy edytorstwa cyfrowego.

Studenci zobowiązani są do zrealizowania praktyk specjalizacyjnych w wymiarze 60 godz., zgodnie z obraną ścieżką specjalistyczną.

Studia przygotowują do kontynuowania edukacji i pracy badawczej na studiach III stopnia.

 


Zasady kwalifikacji

Decyzję o przeniesieniu podejmuje dziekan, biorąc pod uwagę kryteria formalne określone w regulaminie studiów i w wydziałowych zasadach studiowania, średnią ocen kandydata z dotychczasowego toku studiów oraz sytuację życiową kandydata. Podjęcie studiów w trybie przeniesienia jest uzależnione od zaliczenia różnic programowych wynikających z odmienności planów studiów. Liczba tych różnic nie może przekroczyć w skali roku 6 egzaminów, zaliczeń na ocenę i zaliczeń. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dziekan może wyrazić zgodę na większą liczbę różnic programowych. Kandydat zobowiązany jest dostarczyć wraz z wnioskiem podpisane przez dziekana zaświadczenie, że wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w jego macierzystej jednostce (nie zalega z żadnymi zaliczeniami i płatnościami), zaświadczenie o liczbie zaliczonych semestrów i średniej ocen z macierzystej jednostki.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 20 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 1-30 lipca 2019 r., godz. 9:00-15:00 (bez sobót i niedziel)
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 1-15 września 2019 r., godz. 9:00-15:00 (bez sobót i niedziel)

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje


Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: Iwona Lompart 22-55-23-918 i.lompart@uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii