Social Arts


In power from: 12 Aug 2019

Registration criteria

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Studia na kierunku sztuki społeczne są skierowane do osób posiadających dyplom magistra, licencjata, inżyniera dowolnego kierunku lub inny równoważny dokument zagraniczny.

Postępowanie rekrutacyjne na studia na kierunku sztuki społeczne jest dwuetapowe i odbywa się na podstawie średniej z dotychczasowych studiów oraz rozmowy kwalifikacyjnej, do której punktem wyjścia jest list motywacyjny kandydata.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2 ESOKJ poświadczona dokumentem, o którym mowa w § 16 ust. 2-4 uchwały nr 378 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego na studia pierwszego stopnia, jednolite studia magisterskie i studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2019/2020 (Monitor UW z 2018 r. poz. 343 ze zm.) albo weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

W pierwszym etapie postępowania kwalifikacyjnego brana jest pod uwagę średnia z toku studiów przeliczona na procenty, a następnie na punkty, gdzie 5,0 i wyższe oceny to 100% , czyli 100 punktów (1% = 1 punkt), według wzoru: średnia ocen x 100; wynik dzielony przez 5 (np. dla średniej 4,59: 4,59 x 100 : 5 = 91,8 (w razie konieczności zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku).

Do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego dopuszczonych zostanie maksimum 100 osób z najwyższą średnią ze studiów pierwszego, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich.

W drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego odbędzie się rozmowa z komisją kwalifikacyjną, do której punktem wyjścia będzie przesłany list motywacyjny przedstawiający dotychczasowe doświadczenie kandydata obejmujące działalność artystyczną, kulturalną lub społeczną (objętość 3-5 stron: do 9 tys. znaków).

W ocenie rozmowy brane są pod uwagę:

Oceniana będzie przede wszystkim zdolność do refleksji na temat podejmowanych działań w kulturze (ich celowości, skuteczności, warunków prowadzenia), a także umiejętność formułowania problemów badawczych, wiedza merytoryczna i znajomość literatury przedmiotu oraz umiejętność budowy wypowiedzi ustnej.

Ocena niedostateczna z rozmowy kwalifikacyjnej (20 punktów i mniej) dyskwalifikuje kandydata na studia.

Maksymalna liczba punktów z rozmowy kwalifikacyjnej wynosi 100, co stanowi 50% ogólnej maksymalnej liczby punktów z postępowania kwalifikacyjnego.

Punkty z pierwszego i drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego sumują się. Na podstawie zsumowanych wyników stworzona zostanie lista rankingowa kandydatów na studia. Przyjęcie na studia odbywa się na podstawie listy rankingowej aż do wyczerpania limitu miejsc.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiazują takie same zasady jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Termin rozmowy kwalifikacyjnej: 23 września 2019 r.

Ogłoszenie wyników: 25 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Instytut Kultury Polskiej